ПЕРШИЙ ОНЛАЙН РЕЄСТРАТОР ТОРГОВельнИХ МАРОК
 

ПРОМИСЛОВІ ЗРАЗКИ

Новизну зовнішнього вигляду (дизайну) промислового виробу можна захистити, отримавши свідоцтво на промисловий зразок.
Свідоцтво на промисловий зразок видається строком на 25 років за умови сплати щорічного збору та подання відповідних клопотань.
Отримати свідоцтво на промисловий зразок за допомогою наших фахівців зовсім нескладно.
Якщо вам зручніше сплатити рахунок в кредит, ви можете скористатися сервісом "Оплата частинами" згідно тарифів Приватбанку
Це поле обов'язкове для заповнення

Пляшка для води.

Це поле обов'язкове для заповнення

Промисловий зразок призначений для упаковки, зберігання і транспортування рідких речовин

ДАНІ АВТОРА-ЗАЯВНИКА
Це поле обов'язкове для заповнення

Це поле обов'язкове для заповнення
Це поле обов'язкове для заповнення
Це поле обов'язкове для заповнення
Місце реєстрації
УКРАЇНА
Це поле обов'язкове для заповнення
Це поле обов'язкове для заповнення
Це поле обов'язкове для заповнення
Це поле обов'язкове для заповнення

ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК.

СВІДОЦТВО НА ПРОМИСЛОВИЙ ЗРАЗОК.

Промисловий зразок — це результат творчої діяльності людини у галузі художнього конструювання.
В Україні промислові зразки, що відповідають таким ознакам як новизна та індивідуальний характер, можуть отримати правову охорону у вигляді свідоцтво на промисловий зразок. 
Свідоцтво на промисловий зразок видається строком на 25 років за умови сплати щорічного збору та подання відповідних клопотань.
Об'єктом промислового зразка може бути зовнішній вигляд виробу або його частини, що визначається, зокрема лініями, контурами, кольором, формою, текстурою та/або матеріалом виробу, та/або його оздобленням, що призначені для задоволення естетичних та ергономічних потреб.
Розрізняють об'ємні і площинні промислові зразки. Промислові зразки можуть відноситись як до всього виробу в цілому (наприклад, автомобіль), так і до його окремого елементу (колесо автомобіля). Також можна захистити комплект виробів – комплект, до якого входять вироби, які виконують функції, відмінні одна від одної, але підпорядковані загальному призначенню, що вирішується набором (комплектом) у цілому. З точки зору художнього конструювання всі вироби набору (комплекту) повинні мати спільність композиційного та стилістичного вирішення, наприклад чайний або столовий сервіз, набір інструментів, мебельний гарнітур тощо.
Об'ємні промислові зразки являють собою композицію, в основі якої лежить об'ємно-просторова структура, наприклад, художньо-конструкторські рішення, що визначають зовнішній вигляд упаковки, пляшки, флакона, машини і т.д.
Площинні промислові зразки характеризуються лінійно-графічним співвідношенням елементів, наприклад, художньо-конструкторські рішення, що визначають зовнішній вигляд етикетки, малюнок декоративних шпалер, рекламного проспекту, килима, тканини і т.д.

Згідно із Законом про охорону прав на промислові зразки не можуть одержати правову охорону:
- об’єкти нестійкої форми з рідких, газоподібних, сипких або подібних до них речовин;
- ознаки зовнішнього вигляду виробу, зумовлені виключно його технічними функціями;
- результат інтелектуальної, творчої діяльності в галузі художнього конструювання, втілений або застосований у виробі, що є частиною складеного виробу та є невидимим під час звичайного використання виробу;
- ознаки зовнішнього вигляду виробу, розмір та форма якого мають бути точно відтворені для того, щоб один виріб був механічно з’єднаний з іншим виробом або розташований усередині, навколо чи навпроти іншого виробу таким чином, щоб кожен виріб міг виконувати свою функцію.

Для отримання свідоцтва України на промисловий зразок необхідно подати заявку, яка складається згідно "Правил складання і подання заявки на промисловий зразок", до Українського національного офісу інтелектуальної власності та інновацій (УКРНОІВІ). Заявка повинна стосуватися одного промислового зразка і може містити його варіанти (вимога єдності). Заявка складається українською мовою і повинна містити:

- заяву про видачу свідоцтва;
- комплект зображень виробу (власне виробу чи у вигляді його
макета, або малюнка), що дають повне уявлення про його зовнішній
вигляд;
- опис промислового зразка;
- креслення, схему, карту (якщо необхідно).

Мінімальний строк оформлення свідоцтва – від 6 місяців.