Авторське право в Україні не потребує обов'язкової державної реєстрації. Проте, багато авторів вдаються до процедури реєстрації своїх прав. Для чого? Все дуже просто! Дійсно, в разі наявності охоронного документа, автор завжди зможе підтвердити дату створення твору, представити документ в суді або в будь-який інший офіційний орган державної влади.
Приклади ситуації, коли Вам необхідна реєстрація авторських прав:
Ви композитор і придумали музичний трек. Записали його і виклали на відео хостинг youtube. Через кілька місяців включивши популярний канал на ТБ ви чуєте свою музику у виконанні артиста, що прямо порушує ваші права. Написана вами музика - об'єкт авторського права, який потрібно захистити належним чином, а саме зареєструвати. Тоді Ви завжди зможете відстояти свої права.
Ви програміст і створили програму для ведення особистих фінансів. Програмний код так само є об'єктом авторського права і може бути захищений. Для того що б отримати авторські права на комп'ютерний продукт, досить заповнити заявку на нашому сайті.
Ви фотограф і зробили запаморочливий знімок. Похвалилися їм у соціальній мережі, отримали лайки і хвалебні відгуки друзів, а через час побачили свій знімок на обкладинці глянцю. Ви не зможете залучити до відповідальності порушника, якщо не доведете, що саме Ви його зробили.
Прикладів застосування авторського права в житті дуже багато, ми привели лише деякі з них. Висновок - реєстрація авторських прав це необхідність, якою не варто нехтувати. Крім такого захисту, можна зареєструвати назву пісні як товарний знак.