Для зарядки нової батареї потрібно всього кілька секунд, такого світ технологій ще не бачив, але тепер патент отриманий .
Фахівці з університету, розміщеного в Центральній Флориді, створили прототип батареї. Вона являє собою гнучкий суперконденсатор, здатний працювати як новий навіть після 30 000 зарядок / разрядок. Зарядити батарею можна за лічені секунди, так говориться на офіційному сайті університету, який розробив новинку.
На сьогоднішній день швидкість зарядки в кілька секунд є надвисокою. Така небувала швидкість обумовлена тим, що накопичення статичної електрики в пристрої відбувається незвичним способом. У звичних для всіх батареях заряд накопичується за рахунок хімічних реакцій. У суперконденсаторів ж використовується принцип його накопичення на поверхні батареї.
Щоб виготовити гнучку батарею, потрібно використовувати мільйони ниток. Товщина таких волокон становить усього близько нанометра, при цьому кожне з них покрито найтоншим шаром графена. Таке покриття необхідно для забезпечення високої щільності енергії. Використовуваний високопроходімий сердечник істотно прискорює передачу електронів, що й обумовлює настільки швидкісну зарядку.
Щоб краще передати суть викладеного, варто розглянути приклад. Звичайна літій-іонна батарея має ліміт зарядки - близько 1500 циклів. Розроблені раніше акумулятори-суперконденсатори з двовимірними матеріалами заряджаються кілька тисяч разів. А ось батарея, створена у флоридському університеті, як говорилося раніше, заряджати можна як мінімум 30 000 разів, причому якість енергії при цьому анітрохи не змінюється.
Фахівці організації заявляють, що винайдений ними джерело живлення просто є втіленням концепції і виглядає при цьому багатообіцяюче.
При оцінці цього варіанту «майже вічної» батареї, багато експертів відзначають надзвичайно високий потенціал і універсальність нововведення. Сучасні літій-іонні батареї при всьому бажанні не зможуть перестрибнути свій кордон ємності. Справа в розмірах і показниках ваги, які для цього повинні збільшитися дуже суттєво.
Читайте також: новий патент у Microsoft на інтерактивний стіл .
Розробники планують отримати патент на своє дітище. В їх планах широке поширення гнучкою батареї. Це не дивно, адже ніщо не заважає вийти ха рамки смартфона і використовувати її в інших пристроях світу комп'ютерної техніки і не тільки. Мова навіть може йти про автомобілях нового покоління, які потребують тривалого автономного живлення.