Для розвитку будь-якої компанії є важливим впізнаваність, популярність, довіра споживача. Як зробити продукцію впізнаваною? Яким би прекрасним не був товар, покупці будуть дізнаватися про його не за рівнем якості, а по упаковці, назві бренду або його логотипу. Це означає, що саме ці елементи повинні бути такими, що запам'ятовуються, унікальними і асоціюватися тільки з певним товаром.

Чи обов'язково реєструвати торговельну марку і навіщо це потрібно?

Часто можна почути запитання: "чи обов'язкова реєстрація торгової марки ?" або "навіщо потрібна реєстрація торгової марки?". Ось наша відповідь:

Якщо торгова марка, під якою продається та сама унікальна продукція, яка не буде зареєстрована, то що завадить конкурентам створити щось дуже схоже і успішно продавати, отримуючи прибуток? Правильно, нічого, звідси висновок - потрібна реєстрація торгової марки.

Конкуренти можуть піти ще далі. Наприклад, дізнавшись про те, що ТМ яка не зарєстрована активно розвивається можуть зробити це самостійно. Після цього у недбайливого власника бізнесу виникне маса проблем. Конкуренти зможуть використовувати тепер вже свою ТМ, на власний розсуд, користуючись напрацьованої репутацією.

Найкращий варіант розвитку подій для власника - якщо махінатори запропонують йому викупити марку. Це, безсумнівно, спричинить великі фінансові витрати, але в той же час принесе безцінний досвід.

Поганий варіант - це заборона на використання зареєстрованої конкурентами торгової марки. Це спричиняє необхідність проробляти роботу заново: вкладати гроші в розробку нової ТМ, фірмового стилю, упаковки, покупку реклами.

Примітно, що вигода від реєстрації торгової марки, в порівнянні з описаними вище проблемами, очевидна. Але незважаючи на це маса людей продовжують виробляти і просувати свій продукт без реєстрації. Чи потрібно реєструвати торговельну марку, здається відповідь тепер очевидна?

Навіщо потрібна реєстрація торгової марки

Чому багато хто не хоче реєструвати ТМ?

Перші і основні стримуючі фактори - вартість реєстрації торгової марки і терміни. Дійсно, оформлення ТМ в одному класі буде коштувати близько 4050 грн. і триватиме більше року (за стандартною процедурою).

До того ж, обов'язкова реєстрація стосується лише однієї сфери - виробництва алкоголю. Без реєстрації торгової марки неможливо отримати ліцензію на виробництво алкогольної продукції. Решта підприємців можуть вирішувати самі питання про оформлення ТМ.

Які переваги дає зареєстрована ТМ?

  1. Захист від посягань з боку третіх осіб. Бізнес, який ведеться під зареєстрованим позначенням - знаходиться під охороною і в разі необхідності права власника свідоцтва про реєстрацію легко відновити.
  2. Крім захисту від недобросовістних конкурентів, зареєстрована в Україні торгова марка дає право на отримання престижного домену в зоні .ua. Тільки володар зареєстрованого позначення має право на однойменний домен. В силу зростаючої з кожним днем конкуренції в інтернеті, перевага у вигляді відмінного імені для сайту грає чималу роль у розвитку компанії.
  3. Торгова марка гарантує споживачеві певний рівень якості продукції. Це, безумовно, підвищує рівень довіри і попит на продукт. Однак довіра не приходить відразу після реєстрації, її необхідно заслужити. Тільки по-справжньому якісна продукція може допомогти торговій марці стати повноцінним брендом.
  4. Бренд, який вже встиг «обрости» постійними покупцями, має легенду, історію, філософію та інші атрибути, що є найкращим двигуном торгівлі. Коли покупка продукції долучає покупця до певної ідеї, соціальної групи, викликає правильні асоціації, створює настрій - вона продається в рази швидше. Якщо зареєстрованого позначення немає - ніякої ідейної наповненості не може бути в принципі.
  5. Фірми-одноденки, створені для якнайшвидшого обману споживача і поспішної ліквідації, не стануть реєструвати ТМ, навіщо? Це неприпустимо довго і дорого для них. Це ще один аргумент для аудиторії: якщо ТМ є - значить, компанія серйозна і обманювати споживача не збирається.

переваги ТМ

Як проходить реєстрація?

У торговій марці є сенс тільки коли вона унікальна, виділяється із загальної маси, має індивідуальність. Саме тому перший крок на шляху до реєстрації - ретельний вибір назви, логотипу, стилю майбутнього позначення. Цей етап вимагає максимальних зусиль і знань, тому найкраще підключити до процесу професіоналів.

Коли назва і всі інші елементи продумані, необхідно перевірити їх унікальність. Ця перевірка, як і сама реєстрація, не є обов'язковою. Але нехтування цим етапом в результаті може істотно уповільнити процес або зовсім зробити реєстрацію неможливою. На етапі такої перевірки проводиться пошук тотожних і схожих позначень в базах зареєстрованих ТМ і поданих заявок. Якщо позначення виявиться неунікальним і матиме надмірне схожість з чужими ТМ, його варто змінити або знайти нове.

Після попередньої перевірки можна подавати заявку, оплачувати мито і чекати результату експертизи. В ході перевірки визначається правильність заповнення документів, а також власне ТМ, точніше її унікальність і відповідність вимогам нормативних документів.

Якщо експертиза завершується успішно, заявник отримує свідоцтво про реєстрацію ТМ.

висновок:

Відповідь на питання: навіщо реєструвати ТМ очевидний - якщо ви вирішили створити бізнес на століття, зробіть це. Вкладені кошти і час, в кінці кінців, окупляться. Торгова марка завжди буде козирем в колоді підприємця. Вона буде зміцнювати довіру споживача, допомагати формуванню позитивного іміджу, захистить від зазіхань, допоможе в конкурентній боротьбі. Наші фахівці допоможуть вам в реєстрації і отриманні свідоцтва на знак для товарів і послуг.

А поки ви можете абсолютно безкоштовно перевірити ваше позначення використовуючи цю форму: