З недавнього часу український інститут інтелектуальної власності відкрив доступ до реєстру торговельних марок України. Варто відзначити, що пошук відбувається тільки по вже зареєстрованим маркам/знакам і не включає в себе подані заявки. База торгових марок України на даний момент налічує понад 300 000 записів.
Тепер на етапі розробки своєї власної ТМ ви самостійно і без зусиль зможете перевірити торговельну марку, в режимі реального часу прямо на нашому сайті.

Плюси відкритого реєстру торговельних марок:

1. Безкоштовний і швидкий пошук торгової марки;
2. Можливість на моменті розробки марки перевірити її унікальність в реєстрі;
3. Відкритість системи;
4. Пошук по різноманітним варіаціям марки або знака;

Детальніше по кожному пункту:

Маючи ряд варіантів назви, ви зможете перевірити ТМ в реєстрі і не витрачати зусилля на опрацювання вже зареєстрованих позначень. Провівши пошук, ви отримаєте інформацію з реєстру торговельних марок про те, які знаки вже зареєстровані, виходячи з цього можна внести корективи в вигадану вами назву.
Тепер Вам не потрібно платити додатково за пошук, Ви можете самостійно провести перевірку торгової марки, без допомоги патентних повірених. Важливо розуміти, що такий безкоштовний пошук покаже тільки зареєстровані марки. Ви не зможете побачити подані заявки. Для цього потрібно провести повний пошук.
Світ не стоїть на місці, і ми раді, що державні підприємства так само намагаються, йти в ногу з часом, і прагнуть поліпшити сервіс.
Проводячи перевірку торгової марки онлайн в реєстрі, ви побачите не тільки конкретно зазначену вами марку, але різні її варіанти. Наприклад, вводячи в базу «Київ», Ви так само побачите ТМ, наприклад «Мій Київ».

Мінуси бази торгових марок України:

1. Пошук тільки за зареєстрованими марками, реєстр не включає подані заявки на стадії реєстрації.
2. Технічні перебої в роботі бази.
3. Інформація тільки по Україні, база не включає марки/знаки в інших країнах.

Перевірити торговельну марку в реєстрі ви можете використовуючи цю форму:

 

Як ми писали вище, пошук проводиться тільки по зареєстрованим маркам і знакам. Це означає, що ви не зможете отримати інформацію за поданими заявками. Стадія розгляду заявок займає від 8 до 23 місяців, відповідно ці заявки ми не побачимо. Для цього існує повний пошук, але провести його без допомоги патентного повіреного не вийде.
Іноді в роботі системи спостерігаються збої і провести перевірку не вдається. Швидше за все, це тимчасові труднощі, пов'язані з налаштуванням бази. Варто відзначити, що з кожним днем частота таких перебоїв все менше.

База зареєстрованих торгових марок в Україні має записи про знаки, які реєструвалися саме в цій країні. Звичайно, можна використовувати базу торгових марок світу для розуміння більш повної інформації, але було б зручно робити це онлайн на одному сайті.
У будь-якому випадку такі нововведення роблять роботу з базою торгових марок ще більш зручною та швидкою.

Також перевірка торгових марок тепер доступна в нашому додатку IdeaBox: